top of page

Вітаємо Вас на Загадковому острові!

 

На ньому оселилися козаки : Бурмило, Коротун та Силач.

 

За правилами Запорізькоі Січі кожен козак, входив у визначений курінь. Назви куреням давали, в основному, в пам'ять про міста і села, з яких вийшли на Запоріжжя найперші козаки, що заклали курінь, по місцевості з якої традиційно відбувалися козаки цього куреня (Полтавський, Уманський, Канівський, Корсунський, Батуринський та ін.), деякі з куренів були названі ім'ям якого-небудь прославленого курінного товариша або першого курінного отамана.

 

 На планеті Алгоритмів назви куренів тісно пов'язані з назвою планети. Тому Ваше завдання допомогти Вашім друзям козакам визначити назву свого куреня

 

Для цього уважно розгляньте малюнки, завдяки їм Ви знайдете підказки.

Відповіді надсилайте на адресу dmitrovka.school@gmail.com

 

Будь ласка, продублюйте Ваші відповіді у формі для відповіді

Форма для відповіді на завдання №1.

Увага!

Продовжити участь у подорожі мають право лише ті учасники, що виконали пробне та 1 завдання.

 

 

 

 

 

 

Курíнь - в XVI-XVIII ст. військово-адміністративна одиниця Запорізької Січі, а також тип підрозділу (батальйон), чисельністю в кілька сотень козаків, у складі ряду українських національних військових формувань в XX ст. Народна етимологія пояснює, що підрозділи Запорізької Січі називалися куренями через те, що в перші часи існування Січі запорожці жили по куренях. Ці курені були довгі, щоб у кожному могли проживати кількома сотнями козаків, покривалися вони очеретом, а зверху ще і звіриними шкурами, щоб було взимку тепліше. З часом замість куренів по сечам почали будувати довгі будинки, по 12-15 сажнів довжиною кожна хата, і хоча запорожці жили вже по домівках з самого початку XVII століття, але зате ці будинки почали називатися куренями, бо запорожці звикли до цієї назви. Під Січ запорожці завжди вибирали сухе і високе місце на березі Дніпра або його протоки і, залишивши посередині того місця площа, будували навколо нього довгі будинки (курені), де козаки мали б притулок під час негоди. 

Докладніше про курінь!

Курінь казака Бурмила

Курінь казака Силача

Курінь казака Коротуна

bottom of page